ترب

موتور جستجوی هوشمند خرید

مشاهده وب‌سایت
همه چیز درباره
امتیاز فروشگاه‌ها
کاربر عزیز ترب!
از این پس در ترب می‌تونید امتیاز فروشگاه‌ها رو ببینید. این امتیاز بر مبنای پیگیری سفارش های کاربران که از طریق سیستم پیگیری سفارش ترب ثبت کردن محاسبه می شه و نشون دهنده‌ی عملکرد فروشگاه‌ها در تامین، ارسال و تحویل کالا است.
امتیاز یک فروشگاه در حالتی که نارضایتی از سمت کاربرهای ترب از تجربه خریدشون مطرح نشده باشه ۵ از ۵ هست البته برای فروشگاهای جدید که هنوز ۲ تا ۳ هفته از فعالیتشون نگذشته، هیچ امتیازی محاسبه نمی‌شه.
این امتیاز براساس پیگیری سفارشات کاربران از فروشگاه ها از طریق سیستم پیگیری سفارش ترب به صورت روزانه محاسبه می شه و شامل عملکرد فروشگاه‌ها در دو ماه گذشته است. نهایتاً برحسب پاسخ فروشگاه‌ به پیگیری سفارش مطرح شده، پیگیری سفارش یه وضعیتی پیدا می کنه و در برخی وضعیتها ممکنه امتیاز فروشگاه کسر بشه.
وضعیت پیگیری سفارشهای یه فروشگاه رو با کلیک روی امتیاز و همچنین توی صفحه پروفایل فروشگاه می تونید ببینید که خودش نشون دهنده وضعیت کاری فروشگاه هست.
عواملی که موجب کاهش امتیاز عملکرد فروشگاه می شه
در ادامه توضیح میدیم که در چه حالت از پیگیری‌های سفارش ثبت شده در ترب امتیاز فروشگاه کسر میشه
تخلف فروشگاه
+
خاتمه یافته
مواردی که به علت اشتباه فروشگاه مثل ارسال دیرهنگام، عدم بازگشت وجه در موعد مقرر و ... بدون هماهنگی قبلی و رضایت کاربر، مشکلی برای کاربر رخ داده باشه
عدم پاسخ فروشگاه
+
خاتمه نیافته
مواردی که فروشگاه پس از 7 روز (سه بار یادآوری) در پاسخ به اولین پیام کاربر و یا 4 روز (دو مرتبه یادآوری) در پاسخ به پیامهای بعدی کاربر، برای پاسخ اقدام نکنه.
عدم مصالحه طرفین
+
خاتمه یافته
مواردی که کاربر در فرایند خرید با مشکلی مواجه شده باشه و حتی در صورت حل مشکل کاربر، رضایت وی جلب نشده باشه. این موارد می تونند شامل ناهماهنگی در زمان ارسال کالا، ناهماهنگی در مبلغ ارسال، مشکلاتی در ارسال که مشخص نیست ناشی از اشتباه فروشگاه بوده یا نه و ...
بقیه وضعیتهایی که امتیازی از فروشگاه کسر نمی شه اما خوبه که بدونیم معنیشون چیه به شرح زیر هستن
عدم احراز تخلف فروشگاه
+
خاتمه یافته
معمولاً این موارد نگران کننده نیستن
مواردی که کاربر داده‌ی ناکافی برای پیگیری سفارشش ارائه کرده و امکان تصمیم‌گیری برای ترب میسر نیست. از طرفی فروشگاه هم مستنداتی ارائه کرده و مدعیه که تخلفی رخ نداده.
در انتظار پاسخ فروشگاه
+
خاتمه نیافته
بهتره اگه خرید مبالغ بالا دارید، صبر کنید تا این موارد تعیین تکلیف بشن
مواردی که فروشگاه هنوز پاسخ کاربر رو نداده و یا در فرایند پاسخ دهی، گفتگویی بین کاربر و فروشگاه صورت گرفته و الان نیز منتظر پاسخ فروشگاهه. طبیعتاً این وضعیت خاتمه یافته نیست.
در انتظار پاسخ کاربر
+
خاتمه نیافته
معمولاً این موارد نگران کننده نیستن
مواردی که فروشگاه به پیگیری انجام شده پاسخی داده اما کاربر هنوز فرصت نکرده که در مورد پاسخ فروشگاه اظهارنظر کنه. خیلی اوقات هم دیگه کاربرا مشکلشون حل می شه و پاسخی نمی دن اما طبیعتاً این وضعیت خاتمه یافته نیست.
عدم پاسخ کاربر
+
خاتمه یافته
جای نگرانی نیست اما بهتره اگه خرید مبالغ بالا دارید، سوابق فروشگاه تو پروفایل رو هم چک کنید.
مواردی که فروشگاه پاسخ پیگیری رو داده ولی کاربر نهایتاً بعد از 4 روز پاسخی نداده و نگفته که نهایتاً راضی بوده یا ناراضی.
مصالحه طرفین
+
خاتمه یافته
مواردی که فروشگاه در ابتدا با مشکلاتی مواجه شده اما نهایتاً تونسته رضایت کاربر رو بدست بیاره یا اینکه فروشگاه دلایلی داره و کاربر دلایل دیگه ای اما در نهایت با هم توافق کرده اند.
عدم تخلف فروشگاه
+
خاتمه یافته
مواردی که کاربر صراحتاً اعلام کرده که مشکلش حل شده
هر چقدر فروشگاهی مدت زمان طولانی در ترب فعال باشه و هیچ گونه پیگیری سفارش حل نشده در ترب نداشته باشه، فروشگاه بهتری هست چون کاربرا یا مشکلی نداشتن و یا تونستن مشکلشون رو از طریق خود فروشگاه مرتفع کنن و نیازی به پیگیری از طریق ترب نداشتن.
سیستم پیگیری سفارش ترب چیه؟
معمولا کاربرهای ترب از طریق پشتیبانی خود فروشگاه با فروشنده ارتباط میگیرن و مشکل شون رو برطرف میکنن اما اگه نتونستن مشکلشون رو اینطوری حل کنند و یا فروشگاه پاسخگو نبود، از طریق سیستم پیگیری سفارش ترب، مشکلشون رو مطرح می‌کنند.
چطوری می تونم از طریق ترب سفارشم رو پیگیری کنم؟
توی اپلیکیشن در بخش ترب من و توی وبسایت از طریق سرچ اسم فروشگاه تو لیست فروشگاه ها و کلیک روی پیگیری سفارش تو پروفایل هر فروشگاه می تونید پیگیری سفارش خودتون رو ثبت کنید. بعد از تایید هم می تونید وضعیتش رو ملاحظه کرده و با فروشگاه گفتگو کنید. البته یادآور می‌شه که ترجیح اینه که از طریق سیستم و شماره‌های پشتیبانی مخصوص هر فروشگاه، مشکلتون رو حل کنید.