ترب

موتور جستجوی هوشمند خرید

نصب اپلیکیشن
همه چیز درباره
امتیاز فروشگاه‌ها

کاربر عزیز ترب!

از این پس در ترب می‌تونید امتیاز فروشگاه‌ها رو ببینید. این امتیاز بر مبنای پیگیری سفارش های کاربران که از طریق سیستم پیگیری سفارش ترب ثبت کردن محاسبه می شه و نشون دهنده‌ی عملکرد فروشگاه‌ها در تامین، ارسال و تحویل کالا است.
با کلیک روی امتیاز تعداد حدودی سفارش های فروشگاه و تعداد کاربرانی که نیاز به پیگیری سفارش خود پیدا کرده اند رو می تونید ببینید که خودش نشون دهنده وضعیت کاری فروشگاه هست. در پروفایل فروشگاه نیز علاوه بر این موارد، وضعیت نهایی پیگیری سفارش های انجام شده توسط کاربران قابل مشاهده است.
عواملی که موجب کاهش امتیاز عملکرد فروشگاه میشه

حالت هایی از پیگیری‌ سفارش های ثبت شده در ترب که شامل کسر امتیاز از فروشگاه میشه

تخلف فروشگاه
+
خاتمه یافته
مواردی که به علت اشتباه فروشگاه مثل ارسال دیرهنگام، عدم بازگشت وجه در موعد مقرر و ... بدون هماهنگی قبلی و رضایت کاربر، مشکلی برای کاربر رخ داده باشه
عدم پاسخ فروشگاه
+
خاتمه نیافته
مواردی که فروشگاه پس از 7 روز (سه بار یادآوری) در پاسخ به اولین پیام کاربر و یا 4 روز (دو مرتبه یادآوری) در پاسخ به پیامهای بعدی کاربر، برای پاسخ اقدام نکنه.
عدم مصالحه طرفین
+
خاتمه یافته
مواردی که کاربر در فرایند خرید با مشکلی مواجه شده باشه و حتی در صورت حل مشکل کاربر، رضایت وی جلب نشده باشه. این موارد می تونند شامل ناهماهنگی در زمان ارسال کالا، ناهماهنگی در مبلغ ارسال، مشکلاتی در ارسال که مشخص نیست ناشی از اشتباه فروشگاه بوده یا نه و ...

بقیه وضعیتهایی که امتیازی از فروشگاه کسر نمی شه اما خوبه که بدونیم معنیشون چیه به شرح زیر هستن

عدم احراز تخلف فروشگاه
+
خاتمه یافته
معمولاً این موارد نگران کننده نیستن
مواردی که کاربر داده‌ی ناکافی برای پیگیری سفارشش ارائه کرده و امکان تصمیم‌گیری برای ترب میسر نیست. از طرفی فروشگاه هم مستنداتی ارائه کرده و مدعیه که تخلفی رخ نداده.
در انتظار پاسخ فروشگاه
+
خاتمه نیافته
بهتره اگه خرید مبالغ بالا دارید، صبر کنید تا این موارد تعیین تکلیف بشن
مواردی که فروشگاه هنوز پاسخ کاربر رو نداده و یا در فرایند پاسخ دهی، گفتگویی بین کاربر و فروشگاه صورت گرفته و الان نیز منتظر پاسخ فروشگاهه. طبیعتاً این وضعیت خاتمه یافته نیست.
در انتظار پاسخ کاربر
+
خاتمه نیافته
معمولاً این موارد نگران کننده نیستن
مواردی که فروشگاه به پیگیری انجام شده پاسخی داده اما کاربر هنوز فرصت نکرده که در مورد پاسخ فروشگاه اظهارنظر کنه. خیلی اوقات هم دیگه کاربرا مشکلشون حل می شه و پاسخی نمی دن اما طبیعتاً این وضعیت خاتمه یافته نیست.
عدم پاسخ کاربر
+
خاتمه یافته
جای نگرانی نیست اما بهتره اگه خرید مبالغ بالا دارید، سوابق فروشگاه تو پروفایل رو هم چک کنید.
مواردی که فروشگاه پاسخ پیگیری رو داده ولی کاربر نهایتاً بعد از 4 روز پاسخی نداده و نگفته که نهایتاً راضی بوده یا ناراضی.
مصالحه طرفین
+
خاتمه یافته
مواردی که فروشگاه در ابتدا با مشکلاتی مواجه شده اما نهایتاً تونسته رضایت کاربر رو بدست بیاره یا اینکه فروشگاه دلایلی داره و کاربر دلایل دیگه ای اما در نهایت با هم توافق کرده اند.
عدم تخلف فروشگاه
+
خاتمه یافته
مواردی که کاربر صراحتاً اعلام کرده که مشکلش حل شده

نسبت تعداد پیگیری سفارش های ثبت شده در ترب به تعداد سفارش های فروشگاه

هر چه این نسبت کم تر باشه یعنی اکثر کاربران یا هیچ مشکلی نداشتند یا مشکل خود را در ارتباط مستقیم با فروشگاه حل کرده اند و نیازی به پیگیری سفارش خود از طریق ترب نداشتند.

سیستم پیگیری سفارش ترب چیه؟

معمولا کاربرهای ترب از طریق پشتیبانی خود فروشگاه با فروشنده ارتباط میگیرن و مشکل شون رو برطرف میکنن اما اگه نتونستن مشکلشون رو اینطوری حل کنند و یا فروشگاه پاسخگو نبود، از طریق سیستم پیگیری سفارش ترب، مشکلشون رو مطرح می‌کنند.

چطوری می تونم از طریق ترب سفارشم رو پیگیری کنم؟

توی اپلیکیشن در بخش ترب من و توی وبسایت از طریق سرچ اسم فروشگاه تو لیست فروشگاه ها و کلیک روی پیگیری سفارش تو پروفایل هر فروشگاه می تونید پیگیری سفارش خودتون رو ثبت کنید. بعد از تایید هم می تونید وضعیتش رو ملاحظه کرده و با فروشگاه گفتگو کنید. البته یادآور می‌شه که ترجیح اینه که از طریق سیستم و شماره‌های پشتیبانی مخصوص هر فروشگاه، مشکلتون رو حل کنید.

چه فروشگاه‌هایی فروشگاه جدید هستند؟
چه فروشگاه هایی بازارگاه هستند؟ فروشگاه هایی که متشکل از چندین فروشنده مختلف بوده و امکان محاسبه امتیاز برای آن ها وجود ندارد. بازارگاه ها مورد اعتماد ترب هستن و کاربران با اطمینان می تونند از اون ها خرید کنن.